VIP kryssning Cinderella 2018

2 dagar. Pris fr. 425 kr :-

  • Finland
  • Cinderella
  • Kryssningar

Traditionsenligt bjuder vi in våra kunder till en trevlig Reseträff, då vi förutom god mat och trevlig underhållning får möjlighet att ”prata resor” och berätta mer om vårt utbud under 2018.

Dag 1: Hemorten – Stockholm – Kryssning Cinderella

Efter uppsamling enligt tidtabell går färden norrut mot vår huvudstad. En bensträckare och uppehåll för mat hinner vi med innan det är dags att kliva ombord på Östersjöns nöjeskryssare Cinderella, som avgår dagligen kl 18.00. Väl ombord kommer vi bjudas på välkomstbubbel och lite underhållning i nattklubben Etagé. I resans pris ingår fartygets fantastiska Vikingbuffé med öl/vin/läsk/kaffe  Senare på kvällen finns det alla möjlighet att roa sig. Kanske vill du lyssna på trubaduren i puben, slå klackarna i taket inne i nattklubben Etagé, eller bara njuta av ljuva toner i pianobaren? Ombord finner du all tänkbar underhållning – här finns verkligen något för alla!

Dag 2: Kryssning Cinderella – Stockholm – Hemorten

Frukostbuffén står uppdukad och under förmiddagen öppnar vi upp portarna i konferensen på däck 9. Här har Ni möjlighet att träffa oss från MK bussresor och prata resor! Du träffar också några av våra duktiga medarbetare som gärna pratar mer om sina favoritresemål! Resten av dagen är fri innan vi är i hamn 15.15, passa på att shoppa lite taxfree ombord och äta en god lunch. När vi åter når hamn står vår buss redo att ta oss hem igen, och liksom på utresan gör vi ett matuppehåll på lämpligt ställe ut med hemvägen.

 

Liknande resor

Ny

Mamma Mia – The Party med Viking Cinderella!

Under några timmar tas vi till den grekiska övärlden innan vi tar Cinderlla och kryssar genom Stockholms skärgård mot Mariehamn!

Ny

Res 2 betala för 1 i samarbete med Skaraborgsbygden

Det lönar sig att vara prenumerant på Skaraborgsbygden. 

Avresedatum och priser

Status & datumPrisBoka
Slut ×29 Jan 2018425 kr
Platser kvar 6 Feb 2018425 kr
Platser kvar 21 Feb 2018425 kr
Platser kvar 25 Feb 2018425 kr
Platser kvar 28 Feb 2018425 kr
Platser kvar 5 Mar 2018425 kr
Platser kvar 7 Mar 2018425 kr
Platser kvar 11 Mar 2018425 kr

Information

I resan ingår:

  • Bussresa
  • Boende i 2-bädds B-insideshytt
  • Frukost
  • Viking buffé inkl öl/vin/ vatten
  • Välkomstbubbel

Tillägg  A-utsideshytt:

180:-

Tillägg enkel insideshytt:

180:-

Åldersgräns: 21 år om du reser utan målsman. 
OBS! Alla måste ha med giltig legitimation. 

Hotell

Dag 1:

Ombord Viking Cinderella

Tidtabell

Buss 1

  • Skara, Busstation: 09.20
  • Skara, MK bussgarage: 09.30
  • Falköping, Resecentrum läge R: 10.00
  • Skövde, Resecentrum: 10.30
  • Tibro, Busstation: 10.50
  • Karlsborg, Busstation: 11.10

Buss 2

  • Uddevalla, Kampenhof: 08.50
  • Vänersborg, Järnvägstation: 09.15
  • Trollhättan, Resecentrum hpl. F: 09.30
  • Grästorp, Resecentrum: 10.00
  • Lidköping, Resecentrum Hpl. R-S: 10.30
  • Götene, Busstation: 10.50
  • Mariestad, Busstationen läge N-O: 11.20
  • Hova, Statoil: 11.50

Buss 3

  • Vårgårda, Järnvägstation: 08.00
  • Alingsås, Järnvägstation: 08.20
  • Göteborg, Shell Nils Ericsonplatsen: 09.05
  • Bollebyggd, Järnvägstation: 09.45
  • Borås, Järnvägstation: 10.15
  • Ulricehamn, Järnvägstation: 10.45
  • Jönköping, SJ bussgods: 11.30
  • Mjölby, Mc Donalds: 12.30
  • Linköping, Fjärrbusstation: 12.55
  • Norrköping, Fjärrbusstation: 13.30