Mamma Mia – The Party med Viking Cinderella!

Ny2 dagar. Pris fr. 1 695 kr :-

  • Sverige
  • Cinderella
  • Kryssningar
  • Teater/Evenemang

Kombinera det bästa av två världar i vår. Se succéföreställningen Mamma Mia – The Party och kryssa med Cinderella!

Under några timmar tas vi till den grekiska övärlden innan vi tar Cinderlla och kryssar genom Stockholms skärgård mot Mariehamn!

Dag 1: Hemorten – Stockholm Kryssning Cinderella

Efter uppsamling enligt tidtabell går färden norrut mot vår huvudstad. En bensträckare och uppehåll för fika(ingår ej i resans pris). hinner vi med innan vi kommer fram till Djurgården och Tyrol. Här tas vi till en medelhavsvärld med en god grekisk buffé och underhållning av allas vårt favoritband ABBA! Efter några timmars undehållning tar vi oss ner till Stadsgården där nöjeskryssaren Cinderella ligger och väntar på oss. Ombord letar vi upp våra trevliga hytter Sen finns det alla möjlighet att roa sig. Kanske vill du lyssna på trubaduren i puben, dansa till kända dansband i nattklubben Etagé, eller njuta av goda viner och lyssna på pianisten i Bottega Prosecco Bar? Ombord finner du all tänkbar underhållning – här finns verkligen något för alla!

Dag 2: Kryssning Cinderella – Stockholm – Hemorten

Utsövda serveras vi på morgonen en god frukost i bufférestaurangen och sedan har vi gott om tid att besöka den utbyggda taxfreebutiken. Kanske någon vill koppla av i SPA-avdelning (måste förbokas) eller bara njuta av den vackra skärgården från första parkett innan vi är tillbaks i Stockholm kl 15.15. Vår buss tar oss därefter direkt hem till västsverige med stopp för lite kvällsfika(ingår ej i resans pris).

Liknande resor

Ny

Res 2 betala för 1 i samarbete med Skaraborgsbygden

Det lönar sig att vara prenumerant på Skaraborgsbygden. 

Ny

Kryssning med Viking Cinderella från östra Skaraborg

Under flera år har våra uppskattade Cinderella kryssningar avgått från flera orter varje vecka i Västsverige! Nu tänkte vi passa på att utöka med ett antal utvalda orter på utvalda datum!

Avresedatum och priser

Status & datumPrisBoka
Platser kvar 8 Apr 20181 695 kr
Platser kvar 20 Maj 20181 695 kr

Information

I resan ingår:

• Bussresa
• Biljett till Mamma Mia- The Party inkl. grekisk buffé
• Kryssning i insides 2-bäddshytt
• Frukost

Tillägg enkelhytt:

180,-

Tillägg fönsterhytt:

180,- per person

Tidtabell

  • Uddevalla, Kampenhof: 03.15
  • Vänersborg, Järnvägstationen: 03.45
  • Trollhättan, Resecentrum hpl F: 04.00
  • Grästorp, Resecentrum: 04.30
  • Lidköping, Resecentrum hpl R-S: 05.00
  • Skara, MK bussgarage: 05.25
  • Skara, Busstationen: 05.30
  • Skövde, Resecentrum: 05.55
  • Mariestad, Busstationen Läge N-O: 06.35
  • Mariestad, Rattugglan: 06.45
  • Lyrestad, E20 Götakanal: 06.55
  • Hova, Statoil: 07.05
  • Laxå, Rastpunkt: 07.25
  • Brändåsen, Statoil: 08.25
  • Arboga, Dinners: 09.50